Materiály a kvalita

Materiály na výrobu triček, mikin a dalšího textilu

Naše trička jsou pouze od ověřených a letitých dodavatelů, potisk je prováděn certifikovanými inkousty a pro řezanou grafiku jsou používány značkové fólie.

Materiály a technologie

Barvy

Na každém monitoru mohou být barvy zobrazení triček různé a mohou být trochu odlišné od barev triček a mikin. Berte toto prosím na zřetel. Barvy jsou tisknuty kvalitním strojem Epson, využíváme certifikované nezávadné ikousty s certifikátem. Viz další odstavec. Především pro mobily je motiv na tričku o něco větší než se tiskne na triko. Je to z důvodu, abyste poznali co na triku bude vytištěno. Každý motiv je potřeba tisknout s ohledem na to co je znázorněno. To znamená, že tisk přízpůsobujeme a zobrazení na webu 123triko.cz je informativní.

Japonské inkousty a tiskárna Epson, záruka kvality a nezávadnosti

Aby inkousty Genesta získaly certifikaci ECO PASSPORT, musely projít dvěma kontrolními fázemi stanovenými organizací OEKO-TEX ®.V první fázi byl vzorek testován na přítomnost látek podléhajících omezení organizace OEKO-TEX®. Ve druhé fázi byla provedena chemická analýza, která potvrdila, že certifikované produkty lze používat v udržitelné výrobě textilií, které neškodí životnímu prostředí ani lidem.

ECO PASSPORT je způsob, kterým dodavatelé textilní chemie prokazují, že lze jejich produkty používat v udržitelné textilní produkci. Je ověřením bezpečnosti chemikálií použitých při výrobě textilních barviv, pigmentů, inkoustů a přípravků k povrchové úpravě. OEKO-TEX® je první systém, který prokazuje bezpečnost textilií v Evropě. Organizace Nissenken je výhradní certifikační autoritou v Japonsku. Certifikace pokrývá všechna stádia surovin, výrobků a prostředí společnosti. Certifikace produktů STANDARD 100 od organizace OEKO-TEX® má více než dvacetiletou historii a pyšní se přes 160 000 vydanými certifikáty pro miliony označených textilních produktů a více než 10 000 firem, které v řetězci textilií spolupracují. ECO PASSPORT je novější a aktualizovaný protokol certifikace udržitelnosti výroby textilií.